Sonbahar Detoksu ile Kışa Hazırlanın

Sonbahar Detoksu ile Kışa Hazırlanalım

Yaz boyunca eğlence, deniz, kum, güneş ve sağlıksız besinlerle acımasızca kullandığımız vücudumuzu kışa hazırlamak için sonbahar detoksu yapalım istedik. Toksinlerden arınmayı sağlayan sonbahar detoksu ile  sağlıklı beslenmeye adım atarak vücudu güçlendirmenin zamanı geldi.Kışa yaklaştığımız bu aylarda yazın yorgunluğunu atmak ve yazdan kalan fazla kilolara elveda diyerek vücut direncini artırmak için en etkin çözüm yolu detoks programları oluyor.

Sağlıklı detoks programları ile bir yandan kış mevsimi için vücudumuzu hazırlarken öte yandan da yaz boyu alıdığımız kilolardan kurtulabiliriz.
Kışa girerken yaşanan en büyük problemlerden biri metabolizma hızının yavaşlamasını takip eden kilo artışı ve viral hastalıklara yakalanma riskinin artışı oluyor. Hareketsizliğinde eklendiği kış mevsimlerinde uygulanan detoks programları vücudu toksinlerden arındırarak metabolizma hızında artış sağlıyor. Devamında uygulanan sağlıklı beslenme programları ile yazın alınan kilolar verilirken kış için kilo alma riski minimuma indiriliyor.

Kabaca detoks döneminde at, balık, tavuk, işlenmiş gıdalar, süt , kızartmalar, asitli içecekler, alkol ve sigara gibi alışkanlıklar beslenme programından tamamen uzaklaştırılıyor. Su tüketimi maksimuma çıkarılarak, taze sebze ve meyve tüketimine ağırlık veriliyor ve lif içeriği yüksek menüler hazırlanıyor. Detoks programına yönelik hazırlanan içecekler ile vücudun bağırsak sisteminin tamamen boşaltılması sağlanıyor.

Detoks programı esnasında önemli olan bir diğer faktör ise strese sebep olan tüm algıların ortadan kaldırılmasına yönelik oluyor. Amacı beden ve ruh temizliği olan detoks programları ile stresten tamamen uzaklaşarak daha çok sıvı beslenmeye yönelik uygulamalar bedensel ve ruhsal arınmayı sağlıyor. Vücut tarafından oluşan ödemin çözülmesine yardımcı olan detoks programı, metabolizma yaşını olumlu yönde etkileyerek gençleştiriyor.


Toksinlerden etkili biçimde arınmak için düzenli detoks programları önemlidir. Detoksu hiç denemeyen üyelerimiz için yumuşak adaptasyonlu günler oluşturmaktayız.
Detoks programları ihtiyaç duyduğumuz motivasyonu sağlar, bunun yanında kiloları vermede de fırsatlar oluşturur. Konularında uzman kişilerle hazırlanan kişiye özel detoks programlarımız ruh-fizik-zihin yenilenmelerini başlatır.


Detoks programları uygulandıkça kişi bedensel ve zihinsel olarak daha sağlıklı kavramları hisseder, kişilerin farkındalıkları kesinlikle artar.
Detoks kanın temizlenmesini vücudun alkali seviyesinin artmasını sağlar, dolayısı ile vücudun onarım mekanizması vücudu daha detaylı onarmaya başlar.


Detoks sonrası
▪Enerji artışı ile kişi kendini daha enerjik hisseder
▪Hayata karşı yeterlilik artar
▪Uyku kalitesi artar
▪Konsantrasyon artar
▪ Zihin netleşir, unutkanlık azalır , dengeli ve düzenli yapılan detoks beden ve ruhta yeni kapılar açar. Detoks sonrası güçlenen beden daha zinde olur. Bağışıklık sistemi güçlenir.
▪Bağırsak-mide-kalp sorunu azalır. Daha sağlıklı cilt , saç ve tırnaklar oluşur.
▪Detoks sonrasında karaciğer pankreas, bağırsak dinlenmeye geçer ve solunum yolu da nefes, yoga sauna ile detokslanır.
Derimiz ise kese, kuru fırçalama ile detokslanır.


Tüm detoks programları uzunluğuna bağlı olarak kilo vermede etkilidir.Tesisimizde detox programları akne tedavisi ,zayıflama,selülit tedavisi,vücut ağrıları ,depresyon stres terapi öncesi vb.birçok işlemle paralel olarak uygulanmaktadır